0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa, Pałac Prezydencki: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego podsumuje rok swojej działalności

Prezydent Andrzej Duda będzie w środę w Pałacu Prezydenckim gościł Radę Dialogu Społecznego. Rada podsumuje rok swojej działalności oraz przedyskutuje zagadnienia reformy szkolnictwa wyższego. Prezydent powoła do rady nowego członka ze strony rządowej - minister, członka Rady Ministrów Elżbietę Witek. Ponieważ kadencja przewodniczącego Rady trwa rok, kierowanie RDS od strony związkowej podczas środowego posiedzenia przejmie jeden z szefów organizacji pracodawców. Przewiduje się wybór p. Henryki Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan.

przeczytaj

Henryka Bochniarz, nowa przewodnicząca RDS: rewolucja w podatkach jest niepotrzebna

W środę podczas gali u prezydenta Andrzeja Dudy, Henryka Bochniarz, prezydent reprezentującej przedsiębiorców Konfederacji Lewiatan, obejmie funkcję przewodniczącej Rady Dialogu Społecznego. Henryka Bochniarz mówi o reformach PiS, trudnej współpracy z ministrami i ryzykownej bliskości „Solidarności” z rządem.

przeczytaj

Ogólnopolska akcja protestacyjna ZNP

Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o uruchomieniu z dniem 18 października 2016 r. ogólnopolskiej akcji protestacyjnej w związku z planowaną reformą edukacji. W ramach tej akcji Związek zorganizuje m.in.:

- pikietę przed Sejmem w dniu pierwszego czytania projektu ustawy Prawo oświatowe oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe;

- Ogólnopolską Manifestację Pracowników Oświaty w Warszawie, z udziałem rodziców, samorządów i organizacji pozarządowych, w dniu 19 listopada 2016 r.;

- akcję informacyjną dotyczącą zagrożeń wynikających z projektowanych zmian systemowych w oświacie,

- nadzwyczajne spotkanie prezesów oddziałów (powiatowych) ZNP, spotkania z dyrektorami, nauczycielami i rodzicami.

przeczytaj

Sławomir Broniarz: Chcą przyprawić mi gębę

Polska edukacja jest dziś na krzywej wznoszącej i to pionowo, a aktualny model może stanowić wzór dla wielu krajów, w tym Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych – przekonuje prezes ZNP Sławomir Broniarz. Jego zdaniem, działania MEN to festiwal chaosu, nad którym minister Anna Zalewska nie panuje. - Ona jest tylko biernym wykonawcą czegoś, co powstaje nie w jej głowie i nie na alei Szucha (siedziba MEN) - stwierdza i wskazuje, kto stoi w cieniu edukacyjnej rewolucji.

przeczytaj

Opiniowali reformę szkolnictwa. Lista zarzutów długa, są i pozytywy?

Problemy organizacyjne, dwuzmianowość, potencjalna zmiana obwodów szkolnych, konieczność tworzenia nowych podręczników - to najważniejsze zarzuty, jakie wpłynęły podczas konsultacji publicznych dwóch ustaw dotyczących zmiany struktury szkolnictwa. Część, z około 30 nadesłanych opinii związków zawodowych, stowarzyszeń, szkół, organizacji, zawiera wnioski o odstąpienie lub odroczenie reformy oświaty.

przeczytaj

Gdzie są pieniądze dla emerytów?!

Podniesiemy najniższe emerytury do 1000 zł a waloryzacja na wiosnę 2017 r. nie będzie niższa niż 10 zł miesięcznie – pięknie brzmią te deklaracje minister rodziny Elżbiety Rafalskiej . Problem w tym, że jak na razie to są tylko słowa. Bo rząd zapomniał na reformę... dać pieniędzy! – Miejmy nadzieję, że to zwykłe przeoczenie. Większe pieniądze dla rencistów i emerytów muszą się znaleźć – apeluje Wiesława Taranowska, wiceprzewodnicząca OPZZ. – Rząd im to obiecał!

przeczytaj

Sejm nie przyjrzy się prezydenckiemu projektowi obniżenia wieku emerytalnego. Komisja odwołana

Odwołano zapowiadane na wtorek posiedzenie komisji polityki społecznej i rodziny, która miała się zająć prezydenckim projektem ustawy obniżającym wiek emerytalny - poinformowała szefowa komisji Beata Mazurek (PiS). Powodem odwołania posiedzenia jest niedyspozycja zdrowotna posła PiS Jana Mosińskiego. Niedyspozycję zdrowotną potwierdził poseł Mosiński, przewodniczący podkomisji, która zakończyła prace nad prezydenckim projektem ustawy. - W odwołaniu komisji nie ma żadnego podstępu. Mam nadzieję, że zdrowie pozwoli mi na, aby pojawić się na komisji jeszcze w tym tygodniu - podkreślił poseł PiS.

przeczytaj