0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

Kołodziej, szef Federacji ZZG JSW: będą ostre negocjacje nowego układu zbiorowego

- Zarząd pewnie chciałby, żeby część ruchoma wynagrodzeń była znacząca. My z kolei będziemy dążyć do tego, by zabezpieczyć pracowników możliwie dużą częścią stałą - mówi Paweł Kołodziej, przewodniczący Federacji Związku Zawodowego Górników Jastrzębskiej Spółki Węglowej SA.

przeczytaj

Zwolnieni nauczyciele zamiast do szkoły idą do sądu. A dyrektorzy szkół nie mogą tłumaczyć się reformą

Wielu nauczycieli zdecydowało się pójść do sądu np. w Warszawie, a przecież w dużych miastach praktycznie miało nie być zwolnień. Jest ich jednak bardzo dużo, więc i odwołań do sądu pracy jest dużo więcej niż w poprzednich latach – mówi Sławomir Broniarz, prezes ZNP. – To, że nie ma dla nauczyciela odpowiedniej liczby godzin, nie znaczy, że jego sytuacja prawna do sądowej obrony jest słaba. Najczęściej dyrektorzy stosują nieobiektywne kryteria zwolnień, a często dochodzi do zwyczajnego kumoterstwa i kolesiostwa, przez co pracę tracą dobrzy nauczyciele – dodaje.

przeczytaj

Ratownicy medyczni będą pracować w kopalniach

Chodzi o rozporządzenie ministra energii w sprawie ratownictwa górniczego, które weszło w życie z początkiem lipca tego roku. Pojawiła się w nim nowa regulacja, aby w składzie zastępu ratowników górniczych uwzględnić członka posiadającego uprawnienia ratownika, o których mowa w ustawie z 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Zapis ten wywoływał pytania o kwalifikacje i zaświadczenia, jakie musi mieć taki ratownik "medyczny" w kopalni.

przeczytaj

Boom na zatrudnianie seniorów

Z punktu widzenia samych pracowników ważne są co najmniej dwa czynniki. Z jednej strony, coraz częściej osoby w wieku przedemerytalnym zdają sobie sprawę z wysokości swojego potencjalnego świadczenia i tego, że wydłużenie aktywności zawodowej wpływa na jego zwiększenie. Trzeba również pamiętać, że przez ostatnie dwa lata osoby z tych roczników, psychicznie przygotowywały się na konieczność znacznego – zwłaszcza w przypadku mężczyzn – wydłużenia aktywności zawodowej.

przeczytaj

Sklepy Tesco bez nocnych zmian. Całodobowo w Carrefourze

Tesco rezygnuje z pracy nocami w Łodzi, Jeleniej Górze, Opolu, Wałbrzychu i Rybniku. Zapewnia przy tym, że nikt z pracowników nie zostanie zwolniony. Zupełnie odwrotną strategię przyjęła sieć Carrefour, w której coraz więcej sklepów czynnych jest przez całą dobę.

przeczytaj

Prezydent Francji jedzie na rozmowy ws. pracowników delegowanych

Prezydent Francji Emmanuel Macron w dniach 23-25 sierpnia odwiedzi Austrię, Rumunię i Bułgarię, by rozmawiać z europejskimi przywódcami o nowelizacji unijnej dyrektywy o pracownikach delegowanych. Nowela wprowadza zasadę równej płacy za tę samą pracę w tym samym miejscu. Oznacza to, że pracownik wysłany przez pracodawcę tymczasowo do pracy w innym kraju UE miałby zarabiać tyle, co pracownik lokalny za tę samą pracę.

przeczytaj

Kto się schował za drzewo?

- Nie jestem dendrologiem. Moja wiedza o ochronie przyrody i o ekologii pochodzi z literatury popularnonaukowej, zawiera konglomerat wiadomości o przyrodzie i zbiór emocjonalnych bon motów o miłości do zwierzątek i kwiatków. Nie będę się, więc wymądrzał na temat, na którym znam się jak świnia na gwiazdach. Dlatego nie zamierzam dołączać do chóru złotoustych urzędników i specjalistów wyposażonych w słoik Korników Drukarzy.
Nie przywiążę się także do "Harwestera".

przeczytaj