0

· Strona główna
· Archiwum
· Download
· RABATY
· Newsletters
· Biuletyn
· Kroniki OPZZ
· WYPOCZYNEK
· Organizacje związkowe
· Skład Zarządu
· Warto wiedzieć
· Kasa Zapomogowo-Pożyczkowa
· Prasa
· Statut Związku
· Historia związków
· Historia MZZPS
· Linki
· Kontakt


Ustaw tę stronę jako Główną! Home
Dodaj tę stronę do Ulubionych! Ulubione

0

D z i s i a j:

Warszawa: posiedzenie plenarne Rady Dialogu Społecznego

Wystąpienie Federacji ZZSM do Prezydenta RP

Federacja ZZSM wystąpiła do Prezydenta Andrzeja Dudy w/s projektu ustawy o zmianie ustawy o zaopatrzeniu emerytalnym funkcjonariuszy Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Więziennej oraz ich rodzin.

przeczytaj

Policyjny buntownik z Katowic pokieruje związkiem. Nikt mocniej nie krytykuje rządu PiS


Rafał Jankowski z Katowic został w środę wybrany na przewodniczącego zarządu głównego NSZZ Policjantów. Zaufanie kolegów zdobył odważną krytyką szkodliwych dla policji decyzji rządu Beaty Szydło.

przeczytaj

Nie ma porozumienia w RDS w sprawie Planu Morawieckiego

Zespół problemowy ds. Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju Rady Dialogu Społecznego, przed którym postawiono zadanie próby wypracowania wspólnej opinii strony pracowników i strony pracodawców do projektu Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju (tzw. Plan Morawieckiego), po dwóch miesiącach intensywnych negocjacji uznał, że przedstawienie jednolitej opinii nie jest w tym momencie możliwe.

przeczytaj

Stanisław Szwed: Likwidacja OHP? Zapewniam, że te informacje nie są prawdziwe!

Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej odpowiada na pytania OPZZ w sprawie przyszłości Ochotniczych Hufców Pracy.

przeczytaj

Związkowe masówki w kopalniach Krupiński i Makoszowy

W przeznaczonej do likwidacji kopalni Krupiński, a także w kopalni Makoszowy znajdującej się już w Spółce Restrukturyzacji Kopalń, odbyły się tzw. masówki, podczas których związkowcy m.in. sondowali zdanie górników na temat ewentualnych protestów w obronie kopalń.

przeczytaj

Zwolnieni dziennikarze Trójki niewpuszczani do jej siedziby, więc związek zawodowy spotkał się poza nią

Wojciech Dorosz
, Paweł Sołtys i Damian Kwiek, zwolnieni w ostatnim czasie dziennikarze radiowej Trójki i działacze Związku Zawodowego Dziennikarzy i Pracowników Programu III i II Polskiego Radia, nie są już wpuszczani do siedziby rozgłośni. W konsekwencji jedno ze spotkań związku odbyło się poza siedzibą Trójki. - Okazało się, że podobnie jak Jerzy Sosnowski, Pawel Soltys i Damian Kwiek jestem wrogiem publicznym, hmm, to znaczy publicznego radia i mam m.in. zakaz stadionowy, to znaczy zakaz wpuszczania mnie jako elementu niebezpiecznego do budynków radia ;) - opisał Wojciech Dorosz we wtorek na swoim profilu facebookowym.

przeczytaj

Podwyżki dla pracowników PKP Intercity

Jak informuje Federacja Związków Zawodowych Maszynistów Kolejowych, z końcem listopada zakończono porozumieniem spór w sprawie podwyżki wynagrodzenia w PKP Intercity. - W drodze mediacji ustalono, że pracownicy jeszcze w grudniu 2016 otrzymają jednorazową wypłatę w kwocie 1200 zł dla każdego pracownika. Od 1 lipca 2017 r. pracodawca wdroży podwyżkę wynagrodzeń w uposażeniu zasadniczym w wysokości średnio 130 złotych na jednego pracownika - zapowiadają związkowcy. Jak zapowiadają, nie później niż 16 stycznia 2017 r. dwustronny zespół roboczy rozpocznie prace nad zmianą w systemie wynagrodzenia w spółce.

przeczytaj

Co dalej z OFE? Jest kilka propozycji, decyzja w I kwartale 2017 r.

Ostateczny projekt zmian w systemie emerytalnym będzie znany dopiero pod koniec pierwszego kwartału przyszłego roku, a nie do końca tego roku, jak spodziewał się resort rodziny, pracy i polityki społecznej. Wiesława Taranowska z OPZZ mówi, że byłoby lepiej, gdyby wszystkie zgromadzone w OFE środki przekazane zostały do Funduszu Rezerwy Demograficznej. Zwraca uwagę, że na Indywidualnych Kontach Emerytalnych w ZUS-ie nie może być mniej pieniędzy niż jest, gdyż te konta są waloryzowane. - W Otwartych Funduszach Emerytalnych jest inaczej, bo dzisiaj można na Giełdzie Papierów Wartościowych zarobić a jutro można stracić - podkreśla Wiesława Taranowska.

przeczytaj

Grecja: strajk powszechny sparaliżuje kraj?

Grecja może zostać w czwartek sparaliżowana przez 24-godzinny strajk powszechny. Organizują go największe związki zawodowe sektora prywatnego i budżetówki w proteście przeciwko kolejnym reformom, jakich żądają od Aten wierzyciele. W strajku wezmą udział między innymi urzędnicy, nauczyciele, lekarze, pielęgniarki i kierowcy turystycznych autobusów. Przez kilka godzin Ateny będą pozbawione komunikacji miejskiej, dojazd na lotnisko będzie utrudniony przez całą dobę. Kolejny dzień z portów nie wypłyną promy.

przeczytaj